25 aprill 2011

Marta juba poole aastane!

Kodus kaaludes sain Marta kaaluks poole aastaselt 6800g. Ta on meie kõige kõhnem laps. Kõik riided lotendavad seljas. Saan tal vabalt ümber kere kinni võtta nii et sõrmed ulatuvad kokku. Pikkust ma ei mõõtnud aga 62 riided on täpselt parajad ja 68 hakkab ka sobima. Eks ta kuskil seal vahepeal siis ole.
Midagi juurde õppinud ta viimase kuuga pole. Keerab kõhuli ja ikka vaid üle vasaku külje. No mõned korrad on ka kobaga selili tagasi keeranud.
Hambaid on ka ikka veel 2.

Iseloomult on ta väga rõõmsameelne ja seltskondlik. Ja samas on ta ka nõus päris pikalt omaette põrandal mängima.


Vaikselt oleme hakanud proovima ka lisatoiduga. Esimesena proovisime minu enda keedetud suvikõrvitsapüreed, see maitses päris hästi. Nüüd olen ka lisanud kartulit ja porgandit, sööb ka aga mitte väga suure isuga. Toit peab väga vedel olema sest ta ei tee suud lahti vaid luristab seda lusika pealt :) Aga valmis poepüree maitseb ikka kordades paremini, kahjuks.
Ükspäev hakkasin ka pakkuma õhtuti putru. Et äkki siis sööb öösel vähem. Aga minu keedetud pudru peale vaid öökis. Proovisin poeputru ja ei jõua ette anda, isegi suu tegi lahti :) Maitse oli ka sellel hea magus, mis seal imestada ... Öised söömised veel vähemaks jäänud pole.Magama jääb igal õhtul oma voodis. Peale esimest söötmist panen ta ka oma voodisse tagasi aga kuna minu unevajadus on nii suur siis hommikuks on ta ikka minu kõrval. Hommikuse esimese une magab ka oma voodis. Panen voodisse ja ise jääb. Järgmine uni on juba õues ja see kestab kuskil 3-4 tundi, vahel ka 5. Ta küll ärkab vahepeal üles aga peale väikest kärutamist jääb uuesti magama. Kui tal on uni täis siis ta ei ärka nutuga vaid peale ärkamist vaatab rahulikult ringi ja laliseb omaette. Kui hästi läheb siis teeb enne ööund veel ühe uinaku toas, aga siis vajab juba kussutamist et magama jääda, nagu ööunnegi.Ujumistrenn sai selleks aastaks läbi. Martale väga meeldis. Alguses suurde basseini minnes on küll kisa, aga kui esimene ehmatus möödas ja keha hakkab jahedama veega harjuma on ta väga rahul. Varsti saab ehk ka duśśiruumis ilma kisata. Nüüd kui tean põhilisi nippe, kuidas last hoida, kuidas ujutada, sukelduda hakkame kindlasti tihedamini ujulat külastama. Üritame vähemalt.

Nüüd siis käsil 7.elukuu uute arengute ja avastustega.

3 kommentaari:

Alice ütles ...

Isver kyll, juba nii suur tydruk. Ma ei suuda uskuda kuidas ta teil monikord isegi 5 tundi paeval magab ja siis veel yks uni enne oo und? Greta magamis rekord vist oli vaid 2 tundi jarjest. Ta magab praegu palju paremini paeval kui ta seda tegi kui ta alla aastane oli.

Mitu korda sa pead Martat oosel toitma?

Kersti ütles ...

Öösel sööb ta 2 korda kindlasti, peale teist korda jääb ta juba minu kõrvale ja siis käib kõik läbi une ja ma ei teagi kas ta sööb või imeb niisama või vajab lihtsalt lähedust. Marta on nüüd esimene laps kes kaisus magab, pool ööd küll aga siiski. Teised sõid ära ja tõstsin tagasi. Praegu mõtlen et kuidas ma küll jaksasin :)

Alice ütles ...

ah 2 korda...mina iga 2 tunni tagant kuni peaaegu 9 kuuni, siis iga 3 tunni tagant....Aga Marta peabgi sul kaisus olema kuna ta ju su pesamuna :)