29 juuli 2011

Marta - 9 kuud

Njah, varsti ongi aasta täis.
9-kuuselt kaalub kodus kaaludes umbes 8kg. Pikkust pole mõõtnud.
Aga, aga ... kui ta 2 päeva enne 8-kuuseks saamist hakkas roomama, küll nagu partisan, siis 2 nädalat hiljem tõusis käpuli, mõned päevad hiljem tõusis istuli ja kohe seejärel hakkas käputama ja tõusis ka diivani najal püsti paar korda.
Nii et päevad on meil nüüd tegusad. Emme, Marta läks sinna; emme, Marta võttis selle; emme, vaata mis Marta teeb; emme, Marta on seal; emme, Marta pani selle suhu; emme, Marta sööb midagi ... Niipalju siis ühe koha peal lamavast lapsest. Väga tore aeg. Maailma avastamise aeg.
Järjest enam tahab ta süüa seda mida saab ise käest süüa. Väga püreestama enam ei pea, sobib ka juba tükilisem toit ja iga päevaga rohkem ka pere toidulaual. Sööb kõike ja isu on hea.
Loomad ja eriti Robert on ikka lemmikud. Kui kassi näeb siis hakkab kohe ssssssss ütlema. No veel peab jälgima et nad teineteisele liiga ei teeks, sest kassid ja väikesed lapsed ju nii ettearvamatud.


Magama jääb ikka tissi otsasja siis tõstan ta oma voodisse. Kuigi on ka juba mõned korrad ise magama jäänud, küll väikese protestikisaga, aga siiski. Harjutame edasi. Loodan et kui oskab juba ise uinuda magab ka paremini ja kui ärkabki öösel on tal juba oskus ise uuesti magama jääda.
Iseloomu näitab ka. Ikka väga "siga aia vahel" häält oskab juba teha kui tema käest temale meelepärane ja minu meelest mitte väga sobilik asi ära võtta.

Kommentaare ei ole: