01 november 2012

Kuduhull

See on ikka üle mõistuse kuidas mulle meeldib kududa. Polegi vist hetke kui mul poleks midagi pooleli. Hetkel on varrastel 3 pooleli tööd ja homme lisandub 2: käsitööringis hakkame kaelussalli kuduma ja liitusin ühe salakudumisega kust homme tuleb esimene vihje. Pean muidugi mainima et ma pole mingi üliosav kuduja. Sokki kududes vaatan ikka igakord raamatust järgi et kuidas selle kanna kudumine ikka käis ja loomulikult esineb minu kudumites apse ja vigu aga loodan et iga korraga järjest vähem.
Ja et asi oleks aus, siis siin minu pooleli tööd:

Kuna talv tuli jälle ootamatult hakkasin kiiruga endale baretti kuduma. Lõngaks on Raasiku värviülemiekuga villane lõng, aga ma ei tea kas sellest jagub kuna järgi on veel väike kera. Kudusin sellest lõngast endale õlasalli ja see on siis jääk sellest. Mustri võtsin siit. 

Kuna ees oli praamisõit ja selle salli põhiosa on väga kerge ja hea just reisil olles kududa, alustasin teise Lazy Katy õlasalli kudumist.Teise sellepärast et peale ühe salli kudumist jäi parasjagu ka teise jaoks lõnga üle. Valmis sallist pilt allpool ja loodan et sall leiab endale peagi rahuloleva omaniku.


Siin siis palju pikemaajalisem projekt ja minu unistuste kudumine, mida alustasin suvel. Udupeen Haapsalu rätt. Lõngaks siis spetsiaalne Haapsalu salli villane lõng. Muster raamatust. Selle suure nelinurkse räti kudumisega pole ma veel poole pealgi, ja seda ei saa niisama teise kudumise vahepeal käsile võtta, peab keskenduma, nii et selle valmimisega läheb aega.

 Vahepeal valmisid kodus leiduvast valgest villasest lõngast veel ühed Olga sokid.


Ja ringis kudusime Lazy Katy õlarätti. Minu oma siis jälle Raasiku värviüleminekuga lõngast. Muster ajakirjast Moda 4/2011

 Kerisin natukene heledamat rohelist vahelt välja et jääks selline ilus tumedam rant.

Kahjuks polnud paremad modelli aga umbes selline peaks see sall kaelas välja nägema, kinnitatuna sobiva prossiga. Ja no muidugi võib ka niisama ümber kaela kerida.

Kommentaare ei ole: