28 juuli 2014

Laulu- ja tantsupidu 2014 - rongkäik

Rongkäiku käime me alati vaatamas Russalka juures ristmikul. Seal pole rahvast üleliia palju ja paras jalutuskäik vanaema juurest Lasnamäelt. Vaatame alati niikaua kuni Hiiumaa on mööda läinud. Õnneks on Hiiumaa päris ees, aga seda Tallinna ja Harjumaad seal kõige ees on ikka liiga palju :)
Rongkäik algas kell 14.00 ja mere pealt tuli paks paks udu. Merelt kostsid koguaeg udusireenid laevadelt. Õnneks udu läks ära varsti ja seda vahet on ka piltidelt nähaOotame õdesid


Peale mitut tundi ootamist, siis ta lõpuks tuli ja läks ka mööda liiga kiiresti. Väga mõnus tunne on kui sa peaaegu kõiki tunned/tead ja saad nimepidi tervitada ja kui ka rongkäigus osalejad jooksevad sind kallistama ja nimeliselt hurraa hüüavad.

Ära minnes olid tänavad autodest tühjad ja Lasnamäe nõlvast sai lausa keset sõiduteed üles marssida.

Kuna Marta teadis et läheme rongkäigule, küsis ta korduvalt et kus siis see rong on. Aga õnneks oli Tallinna raudteejaama kooril ka rongimakett kaasas, nii et ka rong oli olemas :)
Rongkäik kestis päris õhtuni, et kui läksime õhtul Johannest kinno viima, olid veel kesklinna tänavad autoliikluseks suletud.
Sel päeval oli ka Laulupeo I kontsert kuhu me ei jäänud, kuna pühapäev oli siiski põhipäev ja pilet oli ka liiga kallis. 

Keegi on vanaema juures ka ühe pildi teinud:

Kommentaare ei ole: