25 jaanuar 2017

Meie jõulud 2016

Jõuluperiood algas meil 04. detsembril kui korraldasime oma lasterikaste perede ühenduse traditsioonilist jõuluujumist. Võtsin küll suure fotoaparaadi spetsiaalselt kaasa, aga unustasin pilte teha, nii kiire oli koguaeg. Ujumagi ei jõudnud ... Kui teised ujusid tegime me mõndade emadega, kes ka ujuma ei jõudnud, võileibu, lõikasime kringlit ja katsime pidulauda. Pärast oli suhtlust nii palju sest me ei kohtu kõik väga tihti. Jõuluujumine on meil ka kõige populaarsem üritus, lausa 74 inimest osales.

Peale jõuluujumist järgmisel nädalavahetusel oli Kärdlas käsitöö- ja omatoodangu jõululaat kus me ka oleme mitu aastat osalenud. Viimastel aastatel päris edukalt, kuna tegime jõululoosi. Laadale toovad pered oma valmistatud hoidiseid ja käsitööd. Sel aastal õnnestus saada suur hunnik õmblusfirma kangajääke,millest meie perede emad õmblesid poekotte. Kotte oli 90tk ringis ja lõpuks jäi neid järgi vaid 4.
Teenitud ja annetatud raha eest saame teha vabalt ühe bussireisi peredega. Bussirent ongi meie kõige suurem kuluartikkel tänu meretagusele elule.

 15. detsembril oli lasteaias jõulupidu. Lapsed olid ette valmistanud vahva etenduse, hulga laule, tantse ja luuletusi. Jõuluvana käis ikka ka.

Kommipaki asemel said lapsed sel aastal karbi värvipliiatseid ja väikese shokolaadi :)

18.detsembril käisime sõpraega Kõpus Korbi mägedes matkamas.


19.detsembril Käina Kaunite Kunstide Kooli ettetantsimised ja 20.detsembril Käina Kaunite Kunstide Kooli jõulupidu.
Ettetantsimisel näitasid kõik rühmad tantse mis nad siiani selgeks õppinud on.
Johanna ühe tantsu video on üleval eelmises postituses.
Jõulupeol vaatasid lapsed multifilmi "Lepatriinude jõulud" ja jõuluvana tõi igale lapsele piparkoogipaki.
22.detsembril sõitsime Marta ja Johannaga Tallinnasse Tiidu firma jõulupeole. Sattusime minema just sel ajal kui meie uus parvlaev leiger tegi oma esimese reisi Hiiumaalt mandrile. Vastavalt legendile toodi ka kits uut laeva vaatama.Kuna jõulupeoni oli aega, läksime kõigepealt Ülemiste keskusesse kus kohtusime vanaemaga, Marta käis Lennumaal mängimas. meie Johannaga natuke shoppamas. 
Jõulupidu toimus Piip ja Tuut mängumajas etenduse ja jõuluvanaga.
Kuna praamini oli natuke aega, hüppasime läbi ka Mustamäe kaubanduskeskusest

23.detsembril käis Tiit lastega metsas kuuske otsimas. Kuusk sai parajalt hõre, et ehted ka välja paistaksid :) ja selline äbarikumat sorti, mida polnud kahju metsast ära tuua.24.detsembril kaunistasime kuuse katsime pidulaia, käisime surnuaias ja päkapikk tõi ka kingid kuuse alla. Iga laps sai sel aastal tagasihoidlikud kingid: kaks kinki meilt ja ühe kummagilt vanaemalt.tüdrukud tõid endale ka metsast kuuse
25.detsembril käisime Orjaku õppe- matkarajal matkamas. Matkarajal kohtsime väga toreda perega, kelle väikesi lapsi Johanna hoidmas käib, kui vanemad tantsutrennis on. Pereema Tiina tegi meist ka mõne pildi.
Minu pildid:Tiina pildid: (vahe on märgatav) Tal oli ka korralik aparaat, mul väike seebikas kaasas.
Vahepeal oli paar tööpäeva, aastavahetus ja
1.jaanuaril osalesime matkal Hiiumaa keskpunkti.Panen need pildid eraldi postitusse.

Jee, jõudsingi selle postituse enne kevadet valmis :)
2 kommentaari:

Alice ütles ...

Väga tegusad jõulud, ainult lumest jäi puudu :)
Muideks sul on postituse lõpus osasid pilte lausa kolm korda. Neid oli muidugi tore ka mitu korda järjest vaadata :)

Kersti ütles ...

Hahaa, on jah, veider. Kui mahti saan, süvenen ja kustutan ära.
Lund oleks võinud rohkem olla jah, aga nüüd enam ei taha ka. Nüüd ootame kevadet.