11 juuni 2020

Tuuletorn

 Eelmisel nädalal avati Tuuletorn. palju vaidlusi ja kõneainet pakkuv elamuskeskus. Ma loodan et see siis täidab oma eesmärki ja meelitab Hiiumaale rohkem rahvast. Tavainimesel pole sellest muidugi sooja ega külma aga kindlasti võidavad majutus- ja toitlustusasutused, erit need kes aastaringselt töötavad. Tuuletorn on aastaringselt avatud ja ehk toob rahvast Hiiumaale ka mitte turismihooajal.

Tutvustav jutt internetist:
Käinas avatav Elamuskeskus Tuuletorni ekspositsioon keskendub kolmele teemale: Hiiumaa loodus, ajalugu ja kohalik elav kultuuripärand. Külastaja alustab teekonda Hiiumaa veealusest maailmast, milles õpib Hiiumaa tekkeloo, merekultuuri ja veealuse ajaloopärandi kohta. Rannikukorrus tutvustab Hiiumaa mitmekesist loodust, vaatamisväärsusi ja külastusobjekte ning aitab külastajal paremini mõista traditsioonilist looduse ja merega ühes rütmist elamist. Hiidlaste lugude korrus pakub kohalikele samastumisrõõmu ja lustlike avastusi saare külastajatele. Ruumis keskendutakse hiidlaste kogukonnale, hiiu elutajule ja kultuuri ilmingutele nagu oma keel ja hiiu nali. Hiiumaa tunde korrus annab sõnajärje erinevatele inimestele, kes Hiiumaad ühel või teisel põhjusel ikka väisavad ning seda kohta väga eriliseks peavad, ning püüab läbi erinevate profiilide tabada Hiiumaa võlu olemust. Taevase Hiiumaa korrus on lõbus lustimisala lastele, kes saavad seal turnida, linnu kombel lennata ja erinevaid mänge proovida. Ekspositsiooni lõpetab tuulekella installatsioon terrassil koos suure suunaviitade postiga, mis julgustab külastajat Hiiumaad omal käel edasi avastama.  
Majas asuv 20meetrine ronimissein on visuaalselt kujundatud tuulekeerisena ja on sobilik eri võimekuse ja ambitsioonidega ronijatele – väike turnimisala sobib ka üsna väikestele lastele, samas kui suuremaid väljakutseid otsivad täiskasvanud ja teismelised saavad katsetada raskematel radadel ronimist. 
Hiiumaa Elamuskeskus Tuuletorn on aastaringselt külastajatele avatud peresõbralik, elamuslikku ja harivat meelelahutust pakkuv ning Hiiumaad tutvustav terviklik turismiatraktsioon, mis asub kuuel korrusel 700 ruutmeetril. Projekti maksumus kokku on 2 857 152 eurot, millest toetus Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest EASi piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetme kaudu on 854 394 eurot. Elamuskeskuse ehitusliku põhiprojekti koostas projekteerimisettevõte OÜ Esplan, arhitektuurilised lahendused Architect 11 arhitektid. Tuuletorni ehitab AS Eston Ehitus. Ekspositsiooni loob produktsiooniettevõte Motor.
Projektide toel saavad ennekõike kasu teenindus- ja turismivalkdonna ettevõtted, näiteks toitlustus- ja majutusettevõtted, kes saavad oma teenuseid ka madalhooajal aktiivselt pakkuma hakata.
Veealuse maailma korrusel sai kalu püüdaPaadil sai "päriselt" mootri käima tõmmata ja mootori häält kuulata 

 Need kalamehekummikud on minu poest ostetud :)Hästi palju interaktiivseid ekraane oli kus sai lugusid lugeda, mänge mängida, oma teadmisi proovile panna

 Margus Tabor esitab aknast oma Mamma lugusid. See etendus oli Hiiumaal mõned aastad tagasi täielik hitt. Mul õnnestus ka korra pilet saada ja vaatamas käia.
 kiigud ja lehmad jalutavad mööda :)


 Siia üles Marta ronida ei julgenud. See kõikus ja polnud kindlat põrandat all :)


 Ma pärast teiste inimeste piltide pealt vaatasin et kui me oleksime siia torni kõrvale pikali visanud, oleks mulje nagu me oleks torni otsa roninud :)

 Ägedad magnetitega pehmed klotsid. Torni ehitas üks poiss parajasti


Ülevalt tornist oli päris lummav vaade. Kahjuks oli ilm pilves. 


 Siia kardiraja asemele ehitatakse õige peagi uus kaubanduskeskus uue suure Coopi poega
 Ronimisseinal ronis Marta tubli 5m. Õnneks sai ka võtta 3€ eest proovipileti, ei pidanud kohe ostma tund aega ronimist.

Meile Tuuletorn täitsa meeldis. Kõike oli täitsa parajalt. Rohkem poleks küll jaksanud midagi vaadata ega kuulata. Olime seal juba niigi 1,5 tundi.Kommentaare ei ole: