14 jaanuar 2021

Tagasi koolis

 Ma ei saa väga öelda et elu hakkab hetkel tavapärastesse rööbastesse minema, sest meid pole piirangud kuidagi mõjutanud. Väljaarvatud see et lapsed jäid nädal varem koolivaheajale. Aa, no ja trenni pole kuu aega olnud. Pühapäeval peaks jälle trenni saama. Jõusaal ja ujula oli küll avatud, ainult rühmatreeninguid ei toimunud.

Johannes läks ühikasse juba laupäeval, sest pühapäeval pidi ta osalema Tartumaa koolidevahelisel võistlusel. Seekord läks ta ka lennukiga. Laupäeviti läheb lennuk sobivasti hommikul ja ta jõuab normaalsel ajal Nõkku. Johannes sai täieliku privaatlennu :) ta oli üksi lennukis ja kuus inimest tegeles temaga. Kuna oli kartus pikemaks kodus istumiseks lasi ta ühikast ära tuua oma lauaarvuti. Ja nüüd oli see vaja ju tagasi viia. Pakkisime arvuti suurde kohvrisse, osa riideid saatsin veel postiga järgi aga ikkagi oli tal 7kg ülekaalu ja ta maksis 21€ pagasi ülekaalu eest. See on ikka väga veider, oli üksi lennukis oma ühe kohvriga ja maksis pagasi ülekaalu eest. No aga reeglid on reeglid ja privaatlend maksabki natuke rohkem. Lennukipileti maksab riik kinni. Et ta käib riigigümnaasiumis kompenseeritakse koju-kooli sõit 100%.

Marta läks ka esmaspäeval rõõmsalt kooli. Toimuvad ka kõik huviringid koolis kus ta osaleb (käsitööring, näitering, tennis) ja huvikoolis tants, kunstikool. 

Laural on hetkel väike paus, aga juba tuli talle kiri et ka kevadsemester veebruaris algab veebis.

Koreas on pikk talvevaheaeg. Suvel käivad seal lapsed koolis. Johannal toimuvad praegu korea keele tunnid skypes.

Koolivaheaja viimasel nädalal käis Marta Tartus Laural külas. Tal oli kolm soovi McDonalds, sõõrikukohvik ja uisutamine. Uisutamise asemel käisid nad kelgutamas. 
2 päeva käis ta Lauraga kaasas last hoidmas. Laura ütles et tal on täielik puhkus, vaatas päev läbi Maśa ja karu multikaid :) Marta sai harjutada oma inglise keelt (lapse vanemad on välismaalased ja kodune keel on neil inglise keel) Laps võttis Marta päris ruttu omaks ja hakkas teda isegi nime järgi kutsuma, Laura kohta ütleb ta midagi muud aga mitte Laura. Lapse vanemad ütlesid Martale you hired ja Laurale you fired :DTartusse ja tagasi Tallinna sõitis Marta Lux Express bussiga kus saab multikaid vaadata


Küll on hea kui sul on selline super vanem õde kes viitsib sinuga mässata :)

Aga nüüd on ka meil lumi maas. Ühe ööpäevaga sadas korralik ports lund maha. Olen selle ajaga juba 3 korda lund rookimas käinud. 

traktor pole meie tänavale veel jõudnud
Marta kooli minemise jäljed. Õhtuks oli ka traktor käinud


Et tööle pääseda, tuleb ka natuke labidaga veheldaJänesed saavad ka meie kuuske natuke aega nautida. Tüve koort on nad päris usinasti närinud.Homikul tööle tulles avastasin et kuusest pole palju midagi järel :)


Marta käsitööringis tehtud jõulueheVahepeal käisin ka koroonatesti tegemas. Osalesin Tartu Ülikooli seireuuringus. Tead küll et vähe võimalik et on positiivne test aga tegelikult ju ei tea ju ka. Kohtun tööl päris paljude inimestega. Ja proportsionaalselt on Hiiumaa nakatunute arvult vist teisel kohal Ida-Virumaa järel. Oi ma pabistasin ja hakkasin kohe hommikul digilugu veebilehte refreshima :)


Ja hiljem sain veel sõnumi ka


Vahepeal heegeldasin ka takunöörist ühe vaiba taha esikusse. Ma pole väga rahul aga esimese kohta käib küll :)
Praegu tuli ka päike välja. Siit üks päikeseline vaade meie ilusale vallamajale mida ma tööpäeviti aknast vaatan.
Kommentaare ei ole: