28 aprill 2021

Tubli abiline

 Martal on praegu periood (loodan et see ei jäägi vaid perioodiks :) ) kus ta soovib koguaeg igas asjas aidata. Eriti meeldib talle küpsetada.

Ükspäev kaevasin peenart pikemaks ja Marta tuli appi murumättaid mullast puhastama. Siis ta hakkas vihmausse murumätastest eemaldama et nad ei satuks kompostikasti. Ütlesin et kompostikastis on neil väga mõnus ja palju süüa :) Siis ta tõi topsi ja hakkas vihmausse korjama ja neid kompostikasti vedama :)

Ühel päeval tulin töölt koju ja uksel tuli vastu imeline koogilõhn. Nad olid Johannesega ise poes käinud, vajalikud asjad ostnud ja brownieseid küpsetanud. Kook oli imemaitsev. Ja mis veel peamine,  kõik nõud olid pestud ja omale kohale tagasi pandud. Peale koogi polnud jälgegi et köögis keegi toimetanud oleks. 


Teisel päeval tegid nad banaanikeeksiMitmel päeval on Marta ärganud varem et mulle hommikusööki ja lõuna kaasa teha.

Enne kui Johannes hakkas Cambridge´i inglise keele testile sõitma tegi Marta talle südamekujulised praemunad.Marta tehnoloogiaõpetuse tööd distantsõppel: jänes ja lõbusad võileivadEsmaspäeval saab Marta juba kooli minna, Johannes peab veel ootama. Lootust on et vaid nädala.

Johanna läks Tallinnasse tööle Bauhaussi appi kuhjunud e-tellimusi pakkima. 

Ja ka mina saan oma poe jälle avada 4.mail. Seega kasutamegi juhust ja sõidame enne seda minipuhkusele Tiiduga täiesti kahekesi :) Eks näis kuidas see väike reis saab olema kui muuseumid ja söögikohad kinni on. Aga edasi seda enam lükata ei saa. Me juba korra lükksime oma Värska Tervisekeskuse puhkuse edasi ja lõpuks pidime tühistama kuna pole veel teada millal spaad avatakse.

Varsti algab ka suur uue poe sisustamine ja kolimine. Avamiseni vaid 50 päeva!!!!! :O


Ja veel tahan siia jätta ühe sõnumi mälestuseks imeliselt inimeselt. Ingrid on väga aktiivne kogukonnaliige, aktiivne vabatahtlik ja väga hea südamega inimene, Hiiumaa Toidupanga koordinaator ja pikalt tegelenud elu hammasrataste vahele jäänud inimestega, alkoholisõltlastega. Praegu teeb ta ka massaazi. Sügisel sai ta ka rahvastikuministrilt kodanikupäeva aumärgi.

Ja ta toetas Johannat tema Korea vahetusaastal IGAL kuul 30€ga. Ja mitte ainult nendel kuudel kui ta Koreas oli vaid juba alates sellest ajast kui Johanna raha koguma hakkas... Kui ta reis edasi lükkus siis me küll andsime Ingridile teada ja ta peatas maksed, kui ma olin lubanud kindlasti teada anda kui Johanna lend jälle kindel on. Johanna tõi Ingridile Koreast ägeda kommikarbi ja me poetasime selle talle terrassile. Me polnud veel kojugi jõudnud kui ta oli mulle sõnumi saatnud ja ka helistanud.

Ise ta ütles et toetas seepärast et ka teda on toetatud kui tema lapsed ära olid.


Kommentaare ei ole: