07 mai 2021

Puhkus Lõuna-Eestis 2.osa

3€ eest saime külastada Vastseliina Piiskoplinnuse väliala. Muuseumid olid nagunii siis veel kinni. Venemaa piir oli küllaltki lähedal aga sinnapoole me enam sõita ei viitsinud.Meremäe vaatetorn


 


Suure munamäe torn oli remondis ja sinna me ei pääsenud. Aga meil on plaanis sinna suvel nagunii tagasi minna ja siis juba koos lastega.


Lõunaks saime ikka ka ühe kohviku nurgas viisakalt laua taga suppi süüa. Supp oli ülimaitsev.


Rõuge Ööbikuoru külastuskeskus. Siin me viibisime tükk aega, vaatamist ja kõndimist oli palju (ja ka treppe :))Inimesed kes said tagasi oma esivanematele kuulunud hüdrotöökoja, tegid selle korda ja avasid muuseumi.

Nende inimeste koduõuRõuge Ööbikuoru vaatetorn Pesapuu. Pimedas põlevad seal tuled


Otepää keskväljakVäike MunamägiJa saigi meie päev lõpule. Kahju et telefon trepistmeid ei loe, neid sai seal mägistel matkaradadel läbitud ikka väga väga palju. Ostsime Olerexist söögi kaasa ja suundusime hotelli puhkama.

Hommikul lahkusime hotellist ja suundusime kodu poole. Koos mõningate vahepeatustega.


Sangaste loss

Valga keskväljak


Tõrva keskväljak kus tehti parajasti liivaskulptuure.

Pärnu keskväljak, mis oligi üks viimaseid suuremaid peatusi enne sadamasse suundumist


Kuigi ilmad olid jahedavõitu oli see ülimõnus puhkus. Eemal kõikidest argimuredest, söögi tegemisest, koristamisest ja olla vaid kahekesi :) Tiit nautis ka väga kuigi nädalavahetused on ainus aeg kui ta saab kodus käia ja sel nädalal jäi see vahele. Marta nautis ka aega Hiiumaa vanaema juures, Johannes käis Nõos inglise keele testi suulist osa tegemas ja Johanna oli kodus loomavalves ning kutsus külla mõned sõbrad keda ta polnud Koreasse minemisest saadik näinud.

PS Koht mis mul eelmises postituses meelde ei tulnud on Kiidjärve. Ma ei viitsi seda muutma minna. Küll on hea kui on mees kellel on hea mälu :)

Lisan veel et majutuse peale kulus 124€, muuseumipiletid 6€, söögid-joogid kuskil 40-50€. Ja kokku sõitsime ligi 900km.

Kommentaare ei ole: