10 september 2021

Meie uus pereliige

 Kõik sai alguse sellest facebooki postitusest.

Ma kohe nii tahtsin aidata, kuna me ilmselt ei saa pakkuda hoiukodu, sest neid kasse vist ei tohi õue lasta ... mõtlesin et küsin kas neil on kassipoegi et võtaks siis ühe päriseks. Lapsed olid loomulikult kohe nõus, Tiit oli väga kahtleval seisukohal, alguses ütles EI, kartes et meie vana kass läheb tigedaks. No aga mis ta meie vastu ikka saab :) Võtsin turvakoduga ühendust ja kassipoegade pilte tuli päris palju. Osad isegi veel liiga noored loovutamiseks.
Meie kassi valis välja Johanna selle pildi järgi.


Ja juba samal päeval saime minna kaasipoega hoiukodusse vaatama. Seal oli ka tema musta värvi vend või õde kes oli veel nii arg et üldse nurgast välja ei tulnud. Meie välja valitud kass oli ka ikka väga arg kuna tal polnud varasemat kokkupuudet inimestega eriti olnud. Ma täpselt ei uurinud ka tema lugu, et kust või miks ta turvakodusse sattus. Esimene kohtumine oli ka väga põgus, kätte ennast ei andnud nii et katsuda me teda ei saanud. Aga soov ja valik oli kindel.


Ja juba järgmisel päeval läksime kassile loomakliinikusse järgi. Kirjutasin alla 3-leheküljelisele lepingule, maksin 25€ loovutustasu, ostsin kliinikust alustuseks toitu mida ta oli harjunud sööma ja sõitsimegi koju. Kassike oli juba saanud esimese vaktsiinisüsti, kiibi ja ravi välisparasiitide tõrjeks.


Kassile pandi nimeks Bella. Nüüd on meil Bella ja Anna :) 

Alguses panime ta kinni magamistuppa et harjuks natuke inimestega ja hoida eemal teistest loomadest. Esimesed tunnid viibis ta siiski vaid voodi all. Aga õnneks käis ilusasti oma liivakastis ja söömas/joomas. Ajapikku muutus julgemaks aga inimesi ikka kartis.


Kõige enne võttis Bella omaks Marta sest Marta oli kõige rohkem koguaeg tema juures.

saiajääke kuivatame jänestele :D

ja üldsegi ärge pöörake köögipiltidel ümbrusele eriti tähelepanu. Meie köök ootab remonti juba 10 aastat aga küll me ükskord ka sinnamaale jõuame ;)

issi Tiit kes alguses üldse kassi ei tahtnud võtta :D

Anna on ikka veel natuke häiritud. Uriseb Bella peale kuna too tahab mängida ja on liiga aktiivne. Anna veedab nüüd päris vähe aega toas. Ta on endale magamiskoha leidnud kuuris ja kasvuhoones. Aga asi paraneb iga päevaga. Tommi ei tee üldse välja, isegi ei tõsta pead enam :) 


lemmikkoht köögi aknalaual

kui Anna ei märka, saab isegi vaikselt lähemale hiilida ja nuusutada :)

Nüüd mõned päevad julgeb isegi õue minna. Oleme teda Martaga paaril korral isegi aias otsimas käinud. Aga on ikka ilusasti ise tagasi tulnud. Magab viisakalt terve öö Marta kaisus ja enne ei liiguta kui keegi ärkab. Liivakast peab koguaeg puhas olema, muidu sinna ei kaka :) vaid kuhugi mujale ... õnneks on seda ette tulnud harva. Loodan et varsti hakkab oma asju ikka õues ajama.

Väga vahva mänguhimuline ja tore kassipoeg on. Lemmikmänguasjad on Marta vanad patsikummid mida visates toob teinekord isegi tagasi, nagu koer :) Tema oletatav sünnipäev vaktsineerimispassis on täpselt sama Johanna sünnipäevaga. Kommentaare ei ole: