25 mai 2009

23.-24.mail Hiiumaal

Laupäeva hommikul alustas brigaad peenarde tegemist. Brigaadi kuulusid Tiidu ema (kes tegi enamuse ja raskema osa tööst), Laura ja mina, kelle ülesandeks jäi vaid seemnete mulda pistmine. Aga selleks pidi ka pulgaga juti ette tõmbama et seemned läheksid kõik ilusasti ritta. Eks kolme nädala pärast ole näha kui sirged need vaod said. Maha sai pandud natuke sibulat, natuke lehtsalatit, natuke tilli, natuke naerist, natuke redist, natuke ube ja väga palju herneid. Mõtlesin et ei pinguta üle ja panen kõike natukene, ja siis ülejäänud peenrale herneid. Seetõttu saigi pool vagu herneid kahes reas.


Puude ümbert muru pügamine


Kinnastatud töökäsi pole kunagi liiga palju


Igas aiapidamises on ka traktorit vaja


Praegu on väga kiired ajad, Johanna lõpetab lasteaeda ja seetõttu palju üritusi. Ma kogu aeg närveerisin et kas satun Hiiumaale kirsside õitsemise ajal või magan maha. Kirsid olid veel täies õies, aga vaatepilt polnud üldse nii võimas kui ette kujutasin.
Õunapuud olid ilusadAga see pirnipuu oli hingematvalt ilus. See on suurte pirnide puu. Eelmisel sügisel me sellelt eriti pirne ei saanud. Need vähesed pirnid mis seal olid kukkusid murule puruks ja herilased vallutasid need.

See puu kasvab küll naabri aias, aga päris piiripeal, nii et kui ta on täisõites saame ka meie selle lummavat ilu nautida.


Ma ei ole lilli juurde istutanud, seal olnud püsikutset õitseb praegu pojeng


ja iiris


See põõsas üllatas täielikult. Ma ei teadnud et ta nii vahvalt õitseb.


Siit pildilt leia kass Robert
Johannes kukkus kahjuks kohe peale pildi tegemist puu otsast alla

Pühapäeva hommikul käisime Käina laadal. Muidu tore ettevõtmine aga seal võiks olla rohkem käsitööd.


Aiamööbli kokku monteerimine. Naabrinaisel oli meeles et käisime maja esimest korda vaatamas täpselt Käina laada päeval aasta tagasi. Nii et selline aastapäev siis.


Korilased :)

Kommentaare ei ole: