19 oktoober 2012

Seinad soojaks


 Kuna meil peaaegu et puhus tuul tuppa, otsustasime maja seina vahe lasta ära soojustada spets vahuga. Aastakene raha kogumist ja asi saigi teoks. Kusjuures selle firma mehed tulid Hiiumaale kohale ilma lisatasu küsimata, mida ei saa teiste teenust pakkuvate firmade kohta öelda.


Kõigepealt puuriti maja sein auke täis. Toas oli sel ajal suht võimatu olla. Siis üks mees läks ees ja lasi aukudesse vahtu ja teine mees tuli järgi ja pani aukudele punnid ette.
 Nüüd pole aru saadagi et maja nagu sõelapõhi välja nägi ja laenurgad ka ei hallita enam nii väga.
Terve päeva olid mehed siin tähelepanu keskpunktis. Kuna meil ümberringi elavad pensioniealised kodused inimesed ja midagi uut meil tehti siis käis nii mõnigi uudistamas :) Mehed ütlesid et nad on sellega harjunud, et see käib igalpool nii.
Terve päeva sadas vihma ka aga töö sai siiski tehtud. 5 tundi ja valmis!4 kommentaari:

Alice ütles ...

Räägi nüüd täpselt kuidas see värk käib? Et seina tehakse augud ja lastakse vahtu täis aga kuhu see vaht läheb ja kuidas need täidetud augud soojust hoiavad? Ma olen huvitatud kuna meile kuluks ka midagi sellist ära aga ma ei ole sellest midagi kuulnud.

Kersti ütles ...

Maja ja välisvoodri vahel peab olema vist vähemalt 5cm vahe siis saab panna. Vaht pritsitaksegi siis sinna vahele aukudest. Ühte auku pannakse nii palju kui mahub ja nii igasse auku, pärast pandi augud ilusasti seguga kinni ka. See vaht paisub ka seal vahel.
Augud tehti 3 kõrgusesse ja vist peale igat 3. telliskivi.
Meil läks vahtu 2 kanti rohkem kui Tiit arvestas. Kokku läks maksma 1170€

Alice ütles ...

No nüüd on asi selge :)
Jah sellist 5 cm suurust vahet meie majadel siin küll minu teada ei ole aga ma uurin.
Maksab palju küll aga on seda igati väärt, kindlasti hoiate nüüd kütte pealt rohkem kokku :)

Kersti ütles ...

Kui nüüd põrandad ja lae ka soojustatud saaks, oleks ju lausa soe :)
Lae peale tuleb ilmselt midagi puistata aga põrandad juba palju suurem töö. Tuleb igalt poolt vanad põrandad üles kiskuda, soojustada ja uued panna, ka juba remonditud tubadel ...
Ilmselt võtame järgmisena käsile köögi :) Ja see eeldab juba suuremat lammutamist ...