12 mai 2014

Töökas pühapäevak

 Ühel pühapäeval, 4,mail tulid Hiiumaa suurte perede liikmed kokku ja tegid kõvasti tööd üheks suviseks ürituseks raha teenida.
 Meie ülesandeks oli ehitada korendusaed ja metsa alt mahavõetud võsa välja vedada ja oksarisu ära põletada. Tööd jagus väikese lõunapausiga peaaegu õhtuni. Õnneks vedas ilmaga, lahe seltskond on meil alati ja töö läks libedalt :)

 Mõttepaus ja juhendite ootamine enne töö alustamist.
 Kui aed peab tulema läbi kadakapõõsa, siis tuleb ronida kadakapõõsasse ...
 Meie jätsime oma lapsed koju, sest keegi pidi ka Martat valvama ja nii saime me vaid tööle pühaendada, kuigi lapsi oli kaasas palju ja kõik olid väga tublid ja isegi pisikesed ei virisenud :)


 Pere suvekodu kelle juures me tööd tegim. Neil on veel mitu mitu palgist lisahoonet. Kella kaheks oli meil tellitud supp, lapsed said pererahva poolt jäätist, mina küpsetasin kaasa kõrvitsakoogi ja ühel emal oli kaasas kringel. Täis kõhuga oli seal terrassil mõnus küll aga töö tuli valmis teha 

 Väike jupp aeda jäi tegemata kuna materjal sai otsa, aga uskumatu küll kui palju nad ühe päevaga jõudsid. Mina olin metsaaluse puhastamise ja okste põletamise brigaadis.


Lõpetuseks vedasime veel kambaga metsa puhastusest saadud küttepuud peremehele sauna puuderuumi. Üks kaks ja tehtud!

Kommentaare ei ole: