26 detsember 2017

Koolinoorte Laulu- ja Tantsupidu

 Meil on tüdrukud Laulu- ja Tantsupeol ennegi osalenud küll laulmisega ja pillimängimisega aga tantsinud pole seal enne keegi. 
Juba sügisel alustatakse tantsude õppimisega. Siis tuleb ülevaataja. Siis tehakse tantsudesse muudatusi. Need tuleb ka selgeks õppida. Siis minnakse jälle enda oskusi näitama ja peale seda millalgi selgub kas rühm pääses tantsupeole või mitte. Johanna neidude rühm õnneks pääses. Ka peale seda tehti pikki trennipäevi et tantsud laitmatuks lihvida. Enne pidu olid nad juba nädal varem Tallinnas et kokku tantsida ka teiste rühmadega.
1.veebruaril tulid tantsupeo piletid müüki. Ostsin piletid 5.veebruaril ja juba siis olid parimad kohad välja müüdud. 
Laura ja Marta läksid juba varem Tallinna, mina sõitsin järgi reedel bussiga peale tööpäeva lõppu.
Olin ostnud piletid laupäevasele päevasele etendusele. Paljud hiidlased plaanisid just samale etendusele minna. Ja siis selgus et halbade ilmastikuolude pärast jääb just SEE etendus ära ...


Ilm oli küll külm ja vihmane aga lapsed tahtsid väga tantsida. Paljud lapsed olid päris nördinud. Ja siin me siis sõidame spontaansele tantsupeole Vabaduse Väljakule mille noored ise korraldasid.Rahvast oli ülipalju. Täiesti ette harjutamata läksid noored tantsima ja see õnnestus suurepäraselt. Tunne oli ülev ja pisar koguaeg silmas
 Johanna liitus ka tantsijatega Õhtulehe reporteri tehtud päris hea pilt kuhu Johanna ja Kerti koos sattusid. 

 Pärast tegime Solarise kohvikus ühed kuumad kohvid ja kakaod koogiga peale mida saatsime Johanna jälle tema ööbimispaika riietuma õhtuseks etenduseks ja meie suundusime Lasnamäele seda televiisorist vaatama.

Ära jäänud etenduse piletid osteti tagasi aga enne saime samade piletitega veel tasuta laulupidu külastada.

Õhtul mängisime veel pool tunnikest bowlingut

Kommentaare ei ole: