29 märts 2021

2,5 nädalat karmimaid piiranguid

 Nüüdseks on ka Marta olnud distantsõppel 2,5 nädalat. Johannes on kodus juba 8.veebruarist.

Siin Marta tehnoloogiaõpetuse tööd mida on võimalik ka kodus ise teha. Materjalid said nad koolist kaasa. Sel nädalal on neil vaja teha munakorv munarestist ja neljapäeval peavad osalema zoomi tunnis "Päikesemäng" mida viib läbi Eesti Rahvapärimuse Kool. Lastepärane programm, kus kevadpühade rahvalaulud, rahvamängud, päikese tervitamineurbimine, munaveeretamine, munapuhumine, maailma loomise laulumäng, linnutundmise mäng.Eelmisel nädalal kutsus ka õpetaja kõik lapsed ükshaaval kooli kus nad esitasid oma tehtud tööd, vastasid päheõpitud luuletust ja tegid matemaatika kontrolltööd. Õpetaja on ka igapäev Google Meetis olemas et kui kellelgi peaks olema küsimusi iseseisva töö kohta saavad seda küsida.

Laura võttis ka 4 päevaks aja maha ja tuli Hiiumaale. Mõnes loengus pidi ta küll neti teel osalema. Neil tundub ka tuima loengu kuulamist vähe olevat. Palju teevad esitlusi, analüüsivad neid, teevad grupitöid ja koostavad ise töölehti. Tegelikult peaks tal aprillis juba pikem praktika algama, aga isegi kui koolid avatakse, siis neid sinna ei lasta .... Ta on kolmandal kursusel ja saanud reaalselt algklassi tunnis käia 2 korda.

Käisime varahommikul Martaga Laural lennuki vastas. Lennuk tuli 8 minutit varem ja lennukil oli Laura üksi :)Ja kui laadaplatsile tulevad müüki esimesed kreeka maasikad ei saa neid ostmata jätta.


Ja kui on saada värskeid maasikaid ei saa ka ilma Brita koogita. Maasikaid on küll ka toidupoes vist aastaringselt müüa, aga need on nii kallid.


Laura rinna peal on nii hea magada. Johannese ja vahest ka Marta süles saab ka magada, aga me teised ei istu kunagi nii kaua paigal et sülle ronida. Oleme koguaeg toimekad ja liikvel või siis istume köögis laua taga. Aga siis ta passib peale kui keegi tõuseb, läheb sooja koha peale magama :)


Iga nädal saame koolist toidupaki. Pakkide sisu paneb kokku vallavalitsuse spordi- ja tervise edenduse spetsialist. Arvestatud on, et laps saaks toidu valmistamisega ise hakkama. Paki saan vaid Marta eest. Johannese eest saaks ka aga siis peaks eraldi seda taotlema hakkama.Viimastel nädalatel oleme kõvasti Marta asju sorteerinud. Väga palju läks prügikasti, korralikumad asjad Uuskasutuskeskuse kotti. See on ikka hirmus kui palju asju on ühel 10-aastasel lapsel. Oma osa on ka kindlasti selles et palju asju on teistest lastest jäänud.
Osa asju jätsin alles. Laura ajast nukuvoodi koos voodipesuga, mõned nukud ja minu enda nukk. Mõned puzzled millel oli Laura jaoks emotsionaalne väärtus ja soovis need alles jätta :)


Ja veel saatis mulle ema Lasnamäelt minu uhke nukuserviisi mida ma vist pole karbist väljagi võtnud. Või kui siis mõned üksikud korrad :)


Ja mina jätkan oma välimüükidega. Kui vaid ilma peaks. Õnneks on kliendid mõistvad ja saavad aru et ma ei saa neid poodi sisse lasta. Täna sain ka mobiilse kaardimakseterminali ja saan ka õues, või kasvõi Tallinna kesklinnas, kaardimakseid vastu võtta.

Need lauad seal akna kohal ripnevad, sest majaomanikul on fassaaditööd pooleli ja kui ma olen välja kolinud vahetatakse ka minu poole aknad ära.

Vaktsineerimine võtab ka hoogu juurde. Sel nädalal saabub Eestisse rekordarv vaktsiini - 64 000 doosi. Siiani pole kordagi nii palju saabunud kui on tellitud. Tiidu vanemad on ühe doosi saanud, emaga läheme neljapäeval teist doosi süstima. Minu isa on ka ühe süsti juba saanud. Tal lisaks vanuselisele riskile on ka diabeet, mis on raske kaasuv haigus. Lasnamäel tehti ka ühel nädalavahetusel üle 70-aastaste massvaktsineerimist aga kuna minu ema ei ole Lasnamäe perearsti nimistus siis ta löögile ei pääsenud, aga ta suhtles juba oma perearstiga ja küll kord ka tema kätte jõuab. Lasnamäel on kõige suurem nakatunute arv. Seal on väga palju venekeelset elanikkonda, elavad tihedalt koos, paljudel pole võimalik teha tööd distantsilt.

Eestis on ühe süstiga vaktsineeritud juba 14,6% elanikkonnast, mis on Euroopas kolmandal kohal. Vaktsineerimiskuur on lõpetatud 4,5% inimestest. Kahe süsti vahelist aega pikendati, et kindlustada rohkemal elanikkonnast juba mingi kaitse ühe süsti näol. Hiiumaal on see arv juba 24,7%. Siia on tulnud ka protsentuaalselt kõige rohkem vaktsiini mis on ka logistiliselt mõttekas. Samuti Saaremaal on vaktsineeritud 22,3% elanikkonnast.

Ja teadlased on hetkel positiivselt meelestatud, neile tundub et piirangutest on juba kasu. Nakatunute arv on tõesti languses.

Vahepeal käisin järgi ka sellenädalasel toidupakil


Ja Johanna tuleb 11.aprillil koju. 2 kuud enne õiget aega. Varem tagasi tulla on ta enda soov ja ma nii väga ootan juba :)Kommentaare ei ole: