14 märts 2021

Kevad, puhkus

 Ja kogu see suur hunnik lund sulas ära peaaegu ööpäevaga. 

Planeerisin oma igakevadisest 2 nädalasest puhkusest (ja see on ka kogu puhkus mis ma endale lubada saan) ühe nädala koolivaheajale et minna lastega spasse. Ja just meie spa paketi päevast otsustati piirangute pärast panna spad ja veekeskused kinni ... Kaalusime siis selle lükata aprilli kuni mul tekkis idee muuta minek üks päev varasemaks. Õnneks oli täiesti võimalik meie broneeringut hotellil muuta ja meie ammu lubatud ja laste poolt väga oodatud reis saigi teoks.

Mul oli broneeritud kaks kahest tuba ja laste tuppa Martale lisavoodi.

Hotelli jõudes läksime kohe veekeskusesse, peale kolmetunnist möllamist käisime vahepeal linnas söömas.

Mandril käik pole korda läinud kui Marta pole burksi saanud :)Peale söömist läksime uuesti veekeskusesse kuna aeg polnud piiratud ja võtsime nö. kogu raha eest :) Tiit koos lastega lasid torudest tuubidega ja ilma, pea ees, jalad ees, kõhuli ja selili. Nii mõnelgi olid pärast mõned sinikad. Kõigile hullumoodi meeldis. Mina samal ajal mõnulesin basseinis, mullivannis või saunaparadiisi saunades.

Väga mõnus oli veekeksuse 50% täituvuse nõue, aga rahvast polnud isegi vist niigi palju. Täiesti vabalt sai hoida teistest distantsi.

Peale veekeskust olid kõik nii väsinud et natuke lebotasime ja varsti läksimegi magama. Hommikul avastasin et lapsed polnud isegi neile õhtuks ostetud krõpsupakki ega cocat avanud :)Hommikusöögisaalis olime enamuse ajast täiesti üksinda.
Jäime hotelli, veekeskuse ja teenindusega väga rahule.

Peale hommikusööki käisime natuke shoppamas, Pärnu turult vabariigi aastapäevaks liha ostmas. Viisime Laura bussi peale ja suundusime kodu poole.


Puhkuse ajaks tellis Tiit puud.


Praeguseks on kõik saetud ja enamus ka lõhutud.

Minul olid puhkuse ajaks planeeritud ka mõningad tööd: trepikoja värvimine ja alumise korruse sahvri koristamine :)

Enne oli trepikoda selline tume pruun. Trepikoda viib keldrikorrusele, kus on saun, kaminatuba, katlaruum, puude ruum ja töötuba.Trepikoda on ühest kohast väga kõrge, kahe korruse kõrgune. Tiit pärast mitu korda ütles et ta ei tea kuidas ma ta nii kaugele sain et ta redelil kõõludes kõik kõrged kohad ära värvis :-)


Trepikoda on nüüd nii valge et päevavalguse ajal ei peagi tuld põlema panema

kunagi võibolla tuunime trepi ka ära

Nüüd unistan edasi köögiremondist. Mitte niiväga remondist, see saab tõeline pommiplahvatus olema, aga uuest köögist :)

Enne trepikoda värvisime (loe Tiit värvis :)) ära ka minu poes oleva leti ja ridvaalused. Kuna plaanin juunis uutesse ruumidesse kolida ja sinna ma rohelist enam ei tahtnud. Nüüd säästame kolimisel 3 päeva.Libedal jääl vigastas kahjuks Tommi ennast ja lonkas kõvasti. Korra me isegi pidime teda trepist üles tassima. Nüüd on ta saanud 2 valuvaigistikuuri ja tal on juba palju parem. Lonkab küll veel aga loodame et meie eakas koer ikka taastub. 


Peale sahvri koristust reis jäätmejaama. Purgid, pudelid ja ohtlikud jäätmed.

Redel jäi ikka koju :)


Vastavalt olukorrale tähistas sõbranna oma sünnipäeva väikese matka ja grillimisega. Otseselt külalisi kutsuda keelatud pole, aga mõistlik inimene seda praegu ei tee. Ilmaga kahjuks ei vedanud :)


Marta jäälatern kunstikooli jaoks kui siin oli huviharidus vahepeal korra pausil.Et trenni jälle ei saa, täitsin endale tehtud lubaduse, teha puhkuse ajal 100 000 sammu. Kuna mul pole nutikella ning samme loeb vaid telefon ja ma koduste toimetuste ajal telefoni kaasas ei kanna, siis nende sammude täis saamiseks pidin iga päev ekstra välja minema. Iga ilmaga. Tegelikult tegin siis palju rohkem samme.

Ja kuna ka meil on nüüd kõik kinni, isegi väiksemad poed, mis eelmisel kevadel eriolukorra ajal siiski avatuks jäid, tegin 2 pikemat tööpäeva. Õhtuks oli uus lumi maha sadanud. Meie tänaval polnud ühtegi jälge, täiesti puhas lõuend :)


Nüüdseks olen 2 päeva kodus istunud. Olen küll paariks tunniks tööle läinud, sest natuke tööd on ikka teha, aga poodi avada ei tohi. Ma tohiksin osutada postiteenust, aga ma ei kujuta ette kuidas uksel inimesi selekteerima hakkan. Praegu on niigi vaikne aeg, mul käiks maksimaalselt 10-15 inimest päevas, aga no mis teha ... Paljud poed teevad nö. drive-in müüki. Müüa tohib, aga poodi ei tohi kedagi lasta. Ma üritan ka siis teha mingit õue- või üle ukse müüki, mis on päris keeruline sest mul pole e-poodi ja vidinaid on liiga palju selleks et kõik üles pildistada ja facebooki üles panna.

Kommentaare ei ole: