09 august 2021

Lõuna-Eesti 3.ja 4.päev

Kolmas päev oli meil Läti päev. Käisime Alüksne linnas mis on imeline kuurortlinn suure järvega. See linn asus vaid 40km kaugusel meie ööbimiskohast.
Täitsime ka vajaliku ankeedi ja meil olid vaktsineerimispassid kaasas, aga meid ei kontrollinud keegi.
Lätis on siseruumides maskikohustus. 

Marta ja Tiit sõitsid vesirattaga

Ja siis me suutsime sõbrannaga koos oma lapsed võõral maal ära kaotada ... Trossiga laskumine toimus üle järve. Leppisime lastega kokku et nad ootavad meid teisel pool kuni me järgi jõuame. Kui kõik kolm last olid ära lasknud hakkasime minema, aga ... me läksime natuke teist teed pidi kui tulime. Lapsed tüdinesid ja hakkasid meile vastu tulema seda eelmist teed pidi. Meie jõuame kohale ja lapsi pole ... telefoni neil ka polnud sest enne laskumist korjasime neilt asjad kõik ära. Otsisime teisel kaldal päris pikalt kui järsku nägime neid üle järve teisel pool. Johannes jooksis siis neile järgi ja saime oma lapsed kätte :) Nad olid trossi laskumise kohta juba jõudnud, nähes et meid seal pole hakkasid nad ise ka juba tagasi tulema. Lätis oli ka söögikohtades siseruumides einestamine keelatud ja seega ei leidnud me ka seal kohta kus süüa. Lõpuks leidsime ühe pizzeria, aga pizzaga oleks läinud tund aega. Võtsime siis pelmeenid mis said valmis 5 minutiga. Sõime oma pelmeene mingi kõrvalhoone rauast trepil :)Tagasi kämpingusse jõudes oli veel jupp päeva ees. Võtsime naistega ette matka ümber järve. Meil oli väga tore matk koos vahepealse privaatse väikese ujumisega.


Sander käis väikeste poistega järve peal kalalgi


Õhtul veel väike grill ja chill ning hommikul pakkimine ja iga pere sõitis oma trajektoori pidi kodu poole.


Meie sõitsime läbi Võru, kus tegime kovipausi, läbi Tartu kust võtsin tellitud kauba peale, Pältsamaa, kus lõunatasime Olerexis, läbi Tallinna kust saime kätte oma remondis olnud kohvimasina. Sadamas lehvitasime Johannale kelle buss just praamilt maha sõitis ja kes kes valvas kodu ja hoidis loomi meie reisi ajal.


Et Saarlaste laev Tõll sõitis ennast vastu kaid katki, võeti Hiiumaa liinilt laev ära. Asemele anti hulga väiksem laev ja seega jäi maha ka seekord terve rida autosid. Ja tegemist ei olnud reede õhtuga kui kõik Hiiumaale reisida soovivad, vaid oli esmaspäev ... Puhkuste aeg küll, jah.
asenduslaev Regula

Seekord istusin väliterrassil kus oli mõnusalt vaikne ja rahulik vaatamata sellele et laeval oli palju rahvast. Ei tea miks ma pole seal varem istunud ... ilmselt sellepärast et ilusaid ilmasid ei anta kuigi tihti, eriti just nendel harvadel hetkedel kui ma kuhugi reisin.


Neli imelist päeva ja veidi üle tuhande kilomeetri ja olimegi kodus tagasi. Et hommikul kohe jälle tööle minna :)


Meil on ikka väga vahva reisiseltskond ja järgmise aasta plaanidki juba tehtud :) Tutvume ka järgmisel aastal oma kodumaaga, Poola peab meid veel vähemalt aasta ootama, või koguni kaks ... :)

2 kommentaari:

Alice ütles ...

Sattusin siia taas üle pika aja ja lugesin su blogi nagu raamatut :-)
Hästi mõnus lugemine ja mõnusad pildid. Mul nüüd selline tunne nagu oleks ka ise reisil käinud.
Jään uusi postitusi ootama.

PS. palju õnne uue poe puhul ka tagant järgi!

Kersti ütles ...

Aitäh! :)